Koučingas moterims | Kaip atrasti savo laimės formulę?
350
post-template-default,single,single-post,postid-350,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Kaip atrasti savo laimės formulę?

Kaip atrasti savo laimės formulę?

Kokia yra tavo laimė?

Visi žmonės turi vieną bendrą dalyką – visi nori būti laimingi. Tačiau laimę kiekvienas suprantame skirtingai, todėl svarbu atrasti savo laimės formulę, o ne sekti kitų primestais standratais bei suvokimais.
Šis paprastas pratimas tau padės suprasti, kas būtent tau atneša laimę. Taip galėsi lengviau ją pasiekti.
Tau reikės: popieriaus ir rašiklio.

PRATIMAS

Pagalvok apie sritį, kurioje esi visiškai patenkinta ir laiminga. Pavyzdžiui, gal esi labai patenkinta savo išvaizda, statusu, karjera, šeima, finansine padėtimi, charakteriu ar profesiniais sugebėjimais. Tai gali būti iš pirmo žvilgsnio nereikšmingas dalykas arba kaip tik, labai didelis ir svarbus. Nėra skirtumo. Nes viskas, ką mes darome ir, ko siekiame vienoje srityje, pasireiškia ir kitose.
Užrašyk atsakymą į šį klausimą: Kurioje srityje aš esu visiškai patenkinta bei laiminga, ir kodėl?

Atsakymas į klausimą KODĖL yra labai svarbus, nes tai parodo, koks yra tavo laimės modelis. Pavyzdžiui, moters, kuri yra visiškai patenkinta savo išvaizda, atsakymas į klausimą ‘kodėl’ gali būti: nes aš daug dirbau ties tuo ir pasiekiau gerų rezultatų, kasdien savimi rūpinuosi ir pan. Tai reiškia, kad jos laimės modelis šiuo metu yra dirbti, pasiekti rezultatų bei savimi rūpintis. Tai gali pasireikšti įvairiose sferose. Kai ji to negauna, t.y. jai nesiseka pasiekti gerų rezultatų (pvz.: darbe) arba ji negali pakankamai savimi rūpintis, ji tampa nelaiminga. Atsakydama sau į šį klausimą, geriau pažinsi save ir suprasi, kas gyvenime (ne tik pasirinktoje sferoje) tau teikia laimę.

Dabar pagalvok apie sritį, kuria šiuo metu esi nepatenkinta. Net jeigu tavo gyvenimas yra puikus, esu įsitikinusi, kad yra dalykas, kurį norėtum patobulinti. Sveika žinoti sritis, kuriose dar nesi ten, kur norėtum būti.
Užrašyk atsakymą į šį klausimą: Kuria savo gyvenimo sritimi šiandien aš esu nepatenkinta, ir kodėl?

Atsakymas tau padės sužinoti, kaip gali tai pakeisti. Jei esi nepatenkinta kažkuriuo savo gyvenimo aspektu, tai reiškia, kad jis neatitinka tavo laimės modelio. Jei tavo gyvenimas tik šiek tiek skiriasi nuo tokio, koks, tavo nuomone, jis turėtų būti, tai sukels nedidelių nepatogumų arba nedidelį stresą.
Tačiau, jei skirtumas yra didžiulis, tai gali sukelti skausmą ar net depresiją. Tuomet esi nusivylusi ir nelaiminga. Dažnai depresija prasideda tada, kai žmogaus gyvenimas nėra toks, koks jo nuomone, jis turėtų būti. Net jeigu mums atrodo, kad šis žmogus turi viską, gal būt jam reikia ko kito. O jei esi
situacijoje, kurios neįmanoma pakeisti, tuomet buvimas joje gali sukelti tikras kančias, nes viskas ima atrodyti beviltiška.

Tokioje situacijoje dėl savo nelaimės galime kaltinti kitus, aplinkybes, gyvenimą, valdžią ar net save pačią. Tačiau tai – ne išeitis. Nes kai ieškai kaltų, neieškai sprendimų. Nepaisant to, taip daro dauguma žmonių. Kaltinimas juos apsaugo nuo nusivylimų bei bandymų kažką pakeisti. Dažnai tai yra nesąmoningai išmoktas automatinis elgesys. Siekiant laimės, jis nėra tinkamas, nes kaltinimai laimės neatneša.

Tuomet turime du pasirinkimus: keisti gyvenimą arba keisti savo laimės modelį. Keisti gyvenimą, reiškia siekti savo laimės modelio. Vertinti tai, kas tau yra svarbu. Elgtis pagal savo vertybes bei poreikius. Tačiau būna retų atvejų, kai pakeisti situacijos neįmanoma. Pavyzdžiui, į avariją patekęs paralyžuotas žmogus gali niekada nebevaikščioti nepriklausomai nuo jo pastangų vėl fiziškai atsistoti ant kojų. Jei negali pakeisti gyvenimo, tai belieka keisti savo laimės modelį. Net ir nevaikščiodamas žmogus gali būti laimingu, jeigu užuot ieškojęs kaltų bei gailėjęs savęs, susitelks ties tuo, ką jis gali daryti bei pakeisti.

Užrašyk atsakymą į šį klausimą: Ką aš galiu padaryti šiandien, kad kaip galima arčiau priartėčiau prie savo laimės?

Užrašei? Taip ir padaryk!

Žymos:
No Comments

Post A Comment

Nori profesionalaus užsiėmimo?