Koučingas moterims | Geriausias patarimas mamai
Sužinok kokį vieną dalyką mamos labai retai duoda savo vaikams, nors jiems to labai reikia. Gal tu esi viena iš jų?
Mama, tėvystė, mamystė, namai, meilė, laimė, laiminga mama, vaikai, vaikų auklėjimas, ko reikia vaikams, auklėjimo klaida, kaip užauginti laimingus vaikus
799
post-template-default,single,single-post,postid-799,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Geriausias patarimas kiekvienai mamai

Koučingas moterims

Geriausias patarimas kiekvienai mamai

Pažvelkime į naujos mamos namus. Pravėrus duris iš karto matyti, kad čia gyvena ne tik suaugę žmonės. Daugybė žaislų, išmėtyti daiktai, nuolat pilna skalbinių dėžė – tai kiekvienos mažų vaikų mamos kasdienybė. Paprastai ji būna pripildyta ašarų (ne tik vaiko), bemiegių naktų ir nuovargio, kurį keičia širdį glostantis vaiko juokas, meilės kupinos akimirkos bei šimtai apsikabinimų. Dienos atrodo tokios vienodos ir kartu tokios skirtingos. Keičiasi maistas, nebetinka įprastos sauskelnės, pasigirsta naujas vaiko ištartas garsas, ne už kalnų ir pirmi žingsniai! Kartais apima didžiulė euforija, o kartais visai nekviestas atūžia aštrus pyktis ar užspaudžia slogus liūdesys, nusivylimas, apima baimės.

Nepaisant daugybės kasdienių emocijų, begalės užduočių, nuopolių bei pakilimų, mes – mamos –  nuolatos judam pirmyn. Kiek daug duoda motinystė! Kiek mes patiriame, kiek visko išmokstame!  Tik būdama mama aš išmokau niekada nepasiduoti, nes mano vaikui reikia manęs. Neparodyti, kad skauda, nes turiu būti stipri. Dirbti 24 val. per parą be atostogų, nes nėra pavaduojančio personalo. Keltis, kai nebegali atsistoti, nes vaikas svarbiau. Šypsotis, kai norisi rėkti, nes turiu sustvardyti.

Jei vietoj pinigų skaičiuoji akmenukus, jei suknelės kainą matuoji sauskelnių kiekiu, jei tarp begalybės daiktų surandi dvi vienodas kojines (ir dar raktus), jei tavo galvoje yra šimtai užduočių, bet tu vis tiek prisimeni jas visas. Jei nuolat jaudiniesi, kad kažkas gali nutikti blogai. Jei bijai, bet vis tiek darai. Jei jautiesi kalta, kad nesi ideali… Vadinasi, esi mama.

Būti mama – pats atsakingiausias ir pats gerausias darbas pasaulyje. Nepaisant to, šių įgūdžių mūsų niekas nemoko. Gimus vaikams, pačios kapstomės kaip išmanome. Kai kurios tetos labai primygtinai pataria, kaip reikia gyventi ir bando padėti pažerdamos nesibaigiančios kritikos. Tačiau tai nė kiek nepadeda. O kaip dažnai mes pačios sau tokiomis tetomis tampame?

Pažvelkime į save ne piktų dėdžių ir tetų, ne vidinio kritiko akimis. Pabandykime nors trumpai išvysti save savo vaiko akimis. Tokią tobulą, tokią viską žinančią, tokią viską galinčią, tokią mylinčią, tokią apgaubiančią, tokią rūpestingą, tokią švelnią, tokią gražią ir gerą.

Tavo vaikas nenori idealios mamos. Jis nori laimingos mamos! Tad pasistenk tokia būti. Rask laiko sau. Įrašyk tai į savo dienotvarkę. Jei ne dėl savęs, tai bent dėl vaikų.

Laiminga mama – tai vienas iš tų dalykų, kurį mamos labai retai duoda savo vaikams. Nors mūsų mažiesiems to labiausiai trūksta. Jiems nerūpi švarūs indai ir tvarkingi namai. Jiems rūpi mamos dėmesys, meilė ir laimė. Niekam nereikia namų, pastatytų ant kančios ir aukos pamatų. Tik laiminga mama gali dalintis tikra laime.

Registruokis pažintiniam pokalbiui su koučere. 

No Comments

Post A Comment