Koučingas moterims | 5 svarbūs klausimai - sužinok, ar atėjo laikas pokyčiams tavo gyvenime
Ar tau patinka tavo gyvenimas? Ar reikia jį keisti? Kaip žinoti? Šie penki svarbūs klausimai skirti įvertinti tavo gyvenimo kokybę. Jie padės suprasti, ar jau laikas priimti sprendimą ir keisti savo gyvenimą.
Klausimai, klausimas, saviugda, patarimai, koučingas, koučerė, kaučerė, kaučingas, kaip pakeisti gyvenimą, pokyčiai, sėkmingi pokyčiai, jei man 39, kaip pakeisti prota
819
post-template-default,single,single-post,postid-819,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

5 svarbūs klausimai – sužinok, ar atėjo laikas pokyčiams tavo gyvenime

5 svarbūs klausimai – sužinok, ar atėjo laikas pokyčiams tavo gyvenime

Mums patinka tik tie pokyčiai, kurių norime mes. Pokyčių mes dažniausiai nemėgstame, ypač, jei jie vyksta ne mūsų valia. Pats pasikeitimas dažnai nėra malonus, nes žmonėms (t.y. mums) patinka, kai viskas yra žinoma ir įprasta. Tačiau, jei tikimės mums palankių rezultatų, bet kokius pokyčius galime išgyventi gana lengvai ir džiaugsmingai.

Svarbu nuspręsti, ar pokyčiai yra reikalingi. Visi mūsų norimi pokyčiai prasideda nuo sprendimo, kad mes jų norime. Logiška, tiesa? Sprendimas – tai mažas nematomas veiksmas, po kurio, kelio atgal nebėra. Būtent dėl šios priežasties žmonės dažnai dvejoja ir atidėlioja sprendimo priėmimą.

Jei nori priimti sau tinkamą sprendimą, pradėk ne nuo to, ką tu jau žinai, o nuo tinkamų klausimų sau kėlimo. Pabūk pati sau koučere ir išsiaiškink, ar tavo gyvenimas teka ta vaga, kuria nori tu!

Šie 5 svarbūs klausimai tau padės suprasti, ar atėjo metas pokyčiams tavo gyvenime:

1. Ar tu gyveni savo gyvenimą, kuris derinasi su tavo prigimtimi, norais bei siekiais? Ar kažkieno kito primestą, sau svetimą gyvenimą? Gyvename tik kartą, tad labai svarbu, ką su savo gyvenimu darome. Jei gyveni pagal kitų (artimųjų, visuomenės) norus bei pageidavimus, stengiesi pateisinti svetimus (t.y. ne savo) lūkesčius ir nebegirdi vidinio balso, jei jautiesi tarsi esi pasiklydusi savo pačios gyvenime, tarsi gyveni svetimą gyvenimą, tarsi esi pametusi save, tuomet pagalvok, kokiu keliu nori eiti – svetimu ar savu?

2. Ar gyvenimas, kurį tu gyveni yra vertas tos kainos, kurią tu už jį moki? Ką atiduodi už tai, kad gautum tai, ką turi? Jokie pinigai tau nesugrąžins nuolatinio streso išeikvotos sveikatos, atskirai nuo vaikų praleisto laiko, nepalaikomų santykių bei prarastų džiaugsmo akimirkų. Ar geresni daiktai, didesnis atlyginimas ir patenkintas viršininkas yra to verti? Gyvenimas yra per trumpas, kad aukotum jį dėl to, kas iš ties nėra labai svarbu.

3. Kaip jautiesi santykiuose ir šeimoje? Ar jautiesi mylima, gerbiama ir saugi santykiuose su antrąja puse? Santykių kokybė lemia tavo savivertę bei apskritai sėkmę visose gyvenimo srityse, todėl labai svarbu, kaip tu juose jautiesi. Jeigu jautiesi nepilnavertiškai, jeigu manai, kad tavo partneris yra geresnis/protingesnis/svarbesnis už tave, jeigu nuolat kažką padarai ‘ne taip, kaip reikia’ – tai yra signalai susirūpinti ir pagalvoti apie permainas.

4. Jeigu žinotum, kad tau tikrai puikiai pavyks, ką darytum naujo, kitokio nei visada? Dažnai mus stabdo dvi pagrindinės baimės – nesekmės baimė ir atstūmimo baimė. Nesekmės baimė arba baimė suklysti sako: ‘Man nepavyks, tai ne man’. Atstūmimo baimė sako: ‘Ką apie mane pagalvos kiti? Gal jiems nepatiks? Gal nenorės su manimi bendrauti?’ Dažnai šios baimės yra nepagrįstos, nes žmones kaip tik traukia savimi pasitikinčios ir drąsios moterys, kurios mokosi iš savo klaidų. Neleisk, kad baimės tau trukdytų.

5. Ką tu nori palikti žemėje po mirties? Kaip nori, kad tave prisimintų? Šis klausimas padeda atsitraukti nuo kasdienių smulkmenų ir pamatyti didesnį, bendresnį vaizdą. Kai esame užsisukusios rutinoje, pamirštame, kad turime svajones didesnes už save, kad norime padėti kitiems, norime padaryti bent mažą teigiamą poveikį savo šeimai (čia nesiskaito išplauti indai), šaliai ar pasauliui. Ar nori, kad tave vaikai, pažįstami, draugai prisimintų kaip laimingą, šviesią ir besišypsančią asmenybę, ar kaip nuolat pavargusią, besiskundžiančią ir piktą? O dabar – esi toli ar arti nuo tokios, kokia nori būti?


Tai, koks tavo sprendimas? Keisti savo gyvenimą ar palikti taip, kaip yra?

Registruokis pažintiniam pokalbiui.

No Comments

Post A Comment