Koučingas moterims | 10 laimingų santykių taisyklių
Šios taisyklės padės tau pagerinti santykius su savo sutuoktiniu.
ką daryti kai santykiai atšalo, meiles sukuryje, meilės žiedai, meilės alchemija, kaip sugrąžinti aistrą, ka daryti kai santykiai griuna, ka daryti kai atsala santykiai, ką daryti kad santykiai būtų geresni, santykiai, santykių taisyklės, santykiu taisykles, kaip pagerinti santykius, santykių krizė, ką daryti kai blogi santykiai, ką daryti kai vyras ignoruoja, pykstuosi su vyru, laimingi santykiai, santykių psichologija, kaip atgaivinti meilę, meilė, geri santykiai, santykiu burtai, santykiai kitaip, santykiu problemos, laiminga šeima, kaip sukurti laimingą šeimą, laiminga santuoka, kad meilė nedingtų, kaip pakurstyti meilę, kaip suvylioti vyrą, santykiai su vyru
1070
post-template-default,single,single-post,postid-1070,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

10 laimingų santykių taisyklių

pora santykiai rankos meilė žiedas

10 laimingų santykių taisyklių

Mes, moterys, mėgstame skaityti įvairiausius straipsnius, taisykles, dažniausiai daromas klaidas ir pan. Jei jūsų paklausčiau, kam tai darote, tikriausiai atsakytumėte, kad norite tobulėti, augti, gerinti savo gyvenimą bei santykius. Tačiau kas dažniausiai atsitinka? Prisiskaičiusios įvairių dalykų, kaip negali būti arba kaip turėtų būti, mes viską nukreipiame į savo vyrą – „Jis nedaro to ir ano, nors turėtų arba daro tai ir tai, nors neturėtų. Jis nesidomi tokiais dalykais ir jų neišmano. Ach, kaip norėčiau, kad jis irgi augtų ir tobulėtų.“

Deja, galiu jus nuvilti. Asmeninis augimas bei saviugda taip neveikia. Viskas, ką skaitote, turi būti nukreipta į jus, o ne į jūsų vyrus! Santykiai pradės keistis tik tada, kai pradėsi keistis tu pati. Kol sedėsi ir lauksi savo vyro „atsivertimo“, pokyčių tikimybė yra labai maža.

Tad pasiraitokime rankoves ir pirmyn – neriam visu gyliu į santykių taisykles, stebime save, dirbame su savimi, o vyrą paliekame ramybėje.

Tai gi, taisyklių naudojimo taisyklė yra ta, kad jos skirtos tam, kuri(s) skaito, o ne partneriui, t.y. jos neturi būti primestos kitam žmogui. Jei tu myli savo vyrą ir nori, kad jūsų santykiai būtų geresni, tai tu jų ir turi laikytis. Žinoma, geriausia, kai tai daro abu Ir svarbiausia – tai turi būti daroma savanoriškai!

MEILĖS TAISYKLĖS

Meilė yra ne tik jausmas, bet ir veiksmas. Kai mes mylime, elgiamės kitaip nei tada, kai nemylime. Kad meilės jausmas būtų stiprus, turime imtis meilės veiksmų, kurie prasideda nuo tinkamų minčių.

1 TAISYKLĖ. Besąlygiška meilė ir atjauta. Besąlygiška meilė yra meilė be sąlygų. Tai reiškia, kad, jeigu jau mes mylime tą žmogų, tai mylime jį visokį ir visada. Ir tą meilę pastatome į pirmą vietą, t.y. ne savo užgaidas ar poreikius, o pačią meilę. Santykiai yra ne apie tave, o apie meilę.

2 TAISYKLĖ. Besąlygiška drąsa ir pažeidžiamumas. Iš baimės, mes daug ko nepasakome arba nepadarome, arba atvirškščiai – per daug sakome ir darome. Iš baimės pas mus įsijungia psichologiniai savigynos mechanizmai, kurie trukdo nuoširdiems santykiams. Nes nuoširdumas reiškia, kad esi pažeidžiama. Jei nori gilių, prasmingų santykių – būk drąsi ir nuoširdi, surizikuok būti natūrali, trapi bei pažeidžiama.

3 TAISYKLĖ. Gerbk tiesą apie savo partnerį – jokių kaltnimų! Mūsų psichologinė ginyba skatina mus kaltinti kitus. Pažink savo partnerio sielą ir būk jo pusėje. Nesiek įrodyti, kad jis neteisus, o tu – teisi. Galų gale, ar tikrai tu nori būti teisi, kad tavo patneris yra nevykėlis? Geriau pažink jo tikruosius poreikius ir padėk jam juos patenkinti.

Pavyzdžiui, jūs su vyru suplanavote vakarienę restorane, tačiau tu užtrukai darbe ir dėl to vėluoji 30 min. Visą tą laiką jis sėdėjo vienas ir tavęs laukė. Tau pasirodžius, jis susinervino, tave aprėkė ir visą vakarą praleido susiraukęs beveik nekalbėdamas. Tikriausiai tokioje situacijoje kyla noras jį kaltinti, kad sugadino vakarą, kad yra užsispyręs kvailys, kad tavęs nesupranta (juk tu nekalta, kad pavėlavai), nepalaiko ir t.t. Kas čia atsitiko? Buvo pažeisti jo poreikiai ir įsijungė jo ginyba, kuri pažeidė tavo poreikius ir tuomet įsijungė tavo gynyba.
Moteris, kuri vadovaujasi šia taisykle, suprastų, kad buvo pažeistas vyro poreikis jaustis svarbiu bei gerbiamu ir, užuot kaltinusi jį, pagalvotų, kaip ji pati gali priisimti atsakomybę už savo veiksmų pasekmes ir parodyti vyrui, kad jis jai yra labai svarbus bei gerbiamas. Ir tai nėra daroma maldaujant atleidimo ar verkšlenant. Tai turėtų būti daroma oriai ir be manipuliacijų.

4 TAISYKLĖ. Sakyk sau tiesą. Būk sąmoninga ir nuolat pasitikrink, kaip jautiesi tu, ko dabar nori. Taip pat, kokiu tonu kalbi, kokia tavo kūno kalba, kaip tavo dabartinis elgesys gali paveikti santykius. Būk budri ir atsakinga už savo poelgius.

5 TAISYKLĖ. Suteik laisvę ir saugumą. Suteik sau ir savo partneriui laisvę nuo praeities klaidų, dabarties klaidų ir būsimų klaidų. Leisk jums abiems klysti ir mokytis. Nebausk, neprikaišiok, nebambėk, kai jis daro kažką ne taip, kaip tau atrodo, kad turėtų. Sukurk saugią erdvę jums abiems būti savimi.

AISTROS TAISYKLĖS

Aistra santykiuose labai svarbi, tačiau dauguma porų patiria laikotarpius, kai aistra kažkur dingsta. Kartais tie laikotarpiai yra trumpi, o kartais gali užsitęsti net metų metus. Tai kaip gi susigrąžinti aistrą santykiuose?

6 TAISYKLĖ. Kasdienė aistra ir žaismingumas. Nuolatos kurstykite santykių ugnelę. Jei pradžioje santykiai buvo aistringi, prisimink kaip tada elgeisi ir grįžk prie tų elgesio modelių. Flirtuok, nustebink savo partnerį, puoškis prieš save ir prieš jį. Puoselėk savo moteriškumą, daryk viską su meile bei tyra širdimi.

7 TAISYKLĖ. Atvirumas. Būk atvira priimti jį tokį, koks jis yra. Būk atvira išklausyti. Būk atvira gerbti jo sprendimus. Būk atvira būti su juo čia ir dabar. Ne manipuliuoti, o nuoširdžiai kurti gilius santykius.

8 TAISYKLĖ. Nepasiduok, kai sunku. Yra labai lengva kurti gerus santykius, kai viskas yra gerai. Tačiau visi santykiai patiria ir juodų periodų. Kai taip atsitiks, ieškok gerų, tavo vertybėmis paremtų sprendimų, kurie jus dar labiau suartintų. Nepulk kaltinti vyro, o bandyk suprasti, ko jam iš tiesų dabar reikia. Taip pat svarbu suprasti ir save, žinoti, ko tu nori pati.

MYLINČIOS SIELOS TAISYKLĖS

Save mylintis ir gyvenimu patenkintas žmogus gali kokybiškiau mylėti kitą. Kad taptum moterimi, kurios vyduje yra mylinti siela, pirmiausia turi rasti savo pačios pilnatvę.

9 TAISYKLĖ. Viskame rask dovaną. Kartais gerai yra atsitraukti nuo detalių ir pamtyti bendrą vaizdą, kad sukurtum savo geidžiamą meilės istoriją. Santykių kokybė priklauso nuo tavo emocinio intelekto (savikontrolės) bei nuo to, kokią reikšmę suteiki įvairiems įvykiams. Viskas yra dovana, net jeigu tuo metu taip ir neatrodo. Jeigu gali įžvelgti grožį net ir tamsiausiu laikotarpiu, gali sukurti daug glaudesnį ryšį su savo partneriu.

10 TAISYKLĖ. Dėkingumas ir dosnumas. Kai vertini savo partnerį, atsiranda jėgų pačias sunkiausias situacijas paversti pretekstu augti, stiprinti santykius bei būti dosnesnei savo vyro atžvilgiu. Ši taisyklė reikalauja atsidavimo ir įsipareigojimo vertinti savo partnerį net tada, kai tai yra nemalonu bei rasti būtų išlikti dėkingai susidūrus su įvairiais iššūkiais.

Kai tau pavyks įgyvendinti šias taisykles savo santykiuose, Tony Robbins rekomenduoja laikytis šių jų mažiausiai 90 dienų. Jei per tą laikotarpį supranti, kad santykiai negerėja, tuomet tai gali būti (gali, be ne būtinai yra) ženklas, kad reikėtų rimtai apsvarstyti, ar jūs su partneriu esate tinkami vienas kitam. Iš savo klienčių patirties galiu pasakyti, kad toms, kurios tikrai nori, dažniausiai pavyksta ir jų santykiai pereina į daug aukštesnį lygį. Tik kartais reikia daugiau laiko…

Informacija parengta, remiantis asmenine ir profesine mano patirtimi bei T. Robbins mokymais.


Jurga Juodkazytė
Moterų saviugdos trenerė, sertifikuota ICC koučerė

Jei jauti, kad ši informacija tau yra aktuali ir gali prireikti pagalbos ją taikant, kviečiu registruotis nemokamai pažintinei koučingo sesijai.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.