Koučingas moterims | Kaip įveikti atidėliojimą?
Kaip padėti sau nustoti atidėlioti? Penki žingsniai, kurie tau padės.
Atidėliojimas, atideliojimas, delsimas, darbu atideliojimas, kaip iveikti atideliojima, kaip nustoti atidelioti, saviugda, pagalba sau, psichologija, mastymas, sekmingi iprociai, penki zingsniai, patarimai, koucingas, koucingas moterims, klestinti moteris
1254
post-template-default,single,single-post,postid-1254,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

5 žingsniai. Kaip įveikti atidėliojimą?

5 žingsniai. Kaip įveikti atidėliojimą?

Noras atidėti darbą, kurį turime padaryti, kyla tuomet, kai su tuo darbu siejame nemalonius jausmus. Kitaip tariant, mes tiesiog nenorime to daryti arba mums nepatinka. Tačiau dėl kažkokių priežasčių manome, kad turime tai padaryti, nes kitu atveju net negalvotume apie tai.

Atidėliodamos vengiame nemalonių jausmų ir gauname trumpalaikę naudą – atidėjus nemalonų reikalą vėlesniam laikui, šiuo metu nereikia patirti nepageidaujamų emocijų. Taip tarsi save gelbėjame. Tačiau ši nauda yra labai trumpai galiojanti.

Nors ir turi trumpalaikę naudą, atidėliojimas daro mums ilgalaikę žalą. Jo dėka prisikaupia daugiau nemalonių darbų ir paskui mums reikia skubotai juos atlikti. Dažnai dėl skubėjimo bei didelio kiekio, rezultatas gaunasi nekokybiškas. Be to, tai kenkia mūsų savivertei.

Atidėdamos darbą, kurį galime padaryti dabar ir kurį vis tiek reikės padaryti vėliau, mes savimi šiek tiek nusiviliame, auga nepasitikėjimas, toks nevykėliškumo jausmas. Jis auga pamažu, tad nelabai pastebime, tačiau bendras jausmas nėra labai geras.

Galiausiai, atidėdamos mes vis tiek galvojame, kad reikės tą darbą padaryti ir jis tarsi „kabo“ virš mūsų galvos. Tokiu būtu, vengdamos nemalonių emocijų, mes jas nuolatos jaučiame, tik mažesniais kiekiais, tol, kol tas darbas laukia savo eilės.

Tai kaip sau padėti? Kaip įveikti atidėliojimą?

Pats geriausias priešnuodis atidėliojimui yra darymas. Tad jei nori įveikti atidėliojimą, TIESIOG DARYK. Jei gali, daryk negalvodama, kaip robotas. Pradėk. Ženk pirmąjį, patį lengviausią žingsnį.

Tačiau, jei daryti nepavyksta, gali išbandyti šiuos penkis žingsnius, kurie padeda įkvėpti save darymui.

1 žingsnis. Suprasti, kad tai yra įprotis, o ne charakterio savybė. Mano atidėliojimas, nesu aš. Tai yra tik veiksmas, kurį esu įpratusi daryti. Savo veiksmus valdau pati, todėl galiu juos ir keisti. „Aš esu toks žmogus, kuris atidėlioja“ – šis pasiteisinimas neturi prasmės, nes NE, tu nesi toks žmogus. Tu tiesiog esi taip įpratusi. Atidėliojimas yra įprotis, kurį galima keisti.

2 žingsnis. Nuspręsti, kad tikrai noriu tai keisti ir KODĖL man svarbu atsikratyti šio įpročio. Siūlau atsisėsti ir susirašyti visas priežastis, kodėl šis įprotis man yra žalingas, kaip jis kenkia bei kas bus, kai jį pakeisiu į kitą įprotį – padaryti kaip galima greičiau. Be tvirto sprendimo keisti savo elgesį, jokios taktikos bei strategijos neduos naudos. Tad tikrai svarbu nuspręsti būti tuo žmogumi, kuris nebenori būti atidėliojimo vergas. O atsakymas į klausimą KODĖL padės palaikyti motyvaciją. Tad pastebėjus, kad vėl kyla noras atidėlioti, labai rekomenduoju paskaityti savo užrašus.

3 žingsnis. Atpažinti, ką aš sau sakau mintyse, kai atidėlioju. „Ai, vėliau padarysiu… Dabar nenoriu to daryti… O ne, ir vėl reikia tai daryti… Kaip aš tingiu…“ – tai mūsų mintys arba žodžiai, kuriuos sau sakome galvoje atidėliojimo metu. Žinoma, kad toks monologas nei kiek nemotyvuoja imti ir dabar atlikti tą nenorimą darbą.

4 žingsnis. Pakeisti nemotyvuojantį pokalbį su savimi į motyvuojantį. Galima sau priminti priežastis, kodėl noriu neatidėlioti, keisti šį įprotį. Galima priminti sau, kokiu žmogumi noriu būti – tuo, kuri(s) atidėlioja ir yra valdoma(s) aplinkybių, ar tuo, kuri(s) yra lyderis ir ugdo sau padedančius sėkmingus įpročius?

Man labai padeda paprasta mintis – JEI PADARYSIU DABAR, TAI PASKUI NEREIKĖS IR BŪSIU LAISVA. Siūlau ir jums susigalvoti motyvuojančią paprastą frazę, kuri nusvertų tą neigiamą monologą galvoje.

5 žingsnis. Pagalvoti, kaip galiu tą darbą atlikti maloniau. Gal būt galiu susikurti kokį malonų ritualą su muzika, save apdovanoti ar dar kitaip sujungti tą nelabai malonų darbą su malonia veikla. Pavyzdžiui, aš nemėgstu tvarkytis. Man tai yra nuobodu ir prilygsta laiko švaistymui. Tačiau, jei tvarkydamasi klausau paskaitos bei manau, kad ne tik tvarkausi, bet tuo pačiu ir sportuoju, jaučiu daug daugiau malonumo ir mano motyvacija tvarkytis didėja.

Paskaita yra uždaroje Facebook saviugdos grupėje moterims AUGANČIOS MOTERYS. Tad norėdama pamatyti įrašą, pirmiau turėsi prisijungti prie grupės. Labai tavęs laukiame!

No Comments

Post A Comment