Koučingas moterims | KAS YRA KOUČINGAS?
148
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-148,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,transparent_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

KAS YRA KOUČINGAS? KUOM JIS NAUDINGAS?

Apie tai, kas yra koučingas ir apie darbą su moterimis pasakoja  koučerė Jurga

Kas yra koučingas?  Dažnai koučeriais yra vadinami arba save jais vadina asmenys, kurie su tikruoju koučingu turi mažai ką bendro. Mentorystė, mokymai, lyderiavimas, vadovavimas, ugdymas, motyvavimas, konsultacija, psichoterapija – visa tai nėra koučingas, tačiau gali būti su juo susiję. Stipriai nesigilinant į koučingo sąvoką, galima sakyti, kad koučingas yra pagalba žmogui pačiam siekti to, ko būtent jis nori. Koučerio pagrindinis darbas yra atpažinti klientą ribojančius įsitikinimus bei baimes ir užduoti tinkamus klausimus tinkamu laiku. Tai padeda pažvelgti į situaciją kitu kampu, išlaisvinti viduje tūnančias galias bei pasiruošti tolimesniems veiksmams.

Nuo paauglystės mėgau veltis į diskusijas įvairiais klausimais. Tokiu būdu ieškojau gyvenimiškų tiesų. Tačiau pastebėjau, kad dažnai oponentai negirdi, ką aš sakau. Taip atsimušavau į aklavietę, nes diskusija virsdavo ne tiesų paieškomis, o papraščiausiu asmenišku ginču. Viskas pasikeitė, kai pradėjau skaityti knygą apie Sokratą, kuris taip pat mėgdavo dalyvauti diskusijose, tik jis ne teigdavo, o klausdavo. Klausimai priversdavo oponentą susimąstyti ir iš tiesų pažvelgti į pačią reikalo esmę. Nuo tada susižavėjau klausimu, kaip įrankiu. Vėliau, dažnai klausdavau savęs: ko aš noriu, ar man to reikia ir pan.? Todėl mano gyvenimas skyrėsi nuo mano draugų gyvenimų. Aš dažnai žinodavau, kodėl darau taip, o ne kitaip. Ir kodėl nedarau taip, kaip yra priimta visuomenės. Tarp kai kurių žmonių pagarsėjau kaip nesuprasta keistuolė, o tarp kitų – kaip išskirtinai laimingas žmogus. Mano artimos draugės į mane dažnai kreipdavosi patarimų, su jomis diskutuodavom, analizuodavom stuacijas, tačiau jų padėtis nuo to nesikeisdavo, problemos išlikdavo. Aš ilgai mąsčiau, kodėl mano „pagalba“ joms neveikia ir supratau, kad diskusijos neskatina jų imtis veiksmų. Taip grįžau prie klausimo temos, kaip pagalbos kitiems būdo. O padėti kitiems man patinka.  Aš noriu padėti sau ir kitiems būti laimingais.

Koučingas, mano nuomone, yra vienas iš pačių efektyviausių pagalbos žmogui būdų. Jis veikia greitai, padeda pasitikėti savimi ir, svarbiausia, įgalina klientą su savo problemomis tvarkytis pačiam. Tai yra geriausia, ką galima duoti kitam žmogui – pagalbą priimti sprendimus, siekti tikslų, atsiskleisti pačiam. Nuostabu yra ir tai, kad koučingą gali taikyti kiekvienas sau. Taip susižavėjau koučingu.

Man labiausiai patinka dirbti su moterimis, nes jos yra nuostabios būtybės (vyrai irgi yra nuostabūs, bet čia tikriausiai veikia moteriškas solidarumas), aš jas pažįstu geriau, pati esu moteris ir jas labai palaikau, žaviuosi jų vidine stiprybe, subtilumu bei neapsakoma meilės galia. Deja, didelė dalis moterų net nežino ir nepastebi, kokios nuostabios jos yra. Didelė dalis moterų, dėl įvairių priežasčių, turi mažą savivertę ir trukdo pačios sau. Todėl pasirinkau dirbti su moterimis.


Jurga Juodkazytė

Moterų saviugdos trenerė

ICC sertifikuota koučerė

Nori profesionalaus užsiėmimo?