Koučingas moterims | APIE KOUČINGĄ IR APIE MUS
148
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-148,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,transparent_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

KAS YRA KOUČINGAS IR KAS ESAME MES? 

Apie tai, kas yra koučingas ir apie darbą su moterimis pasakoja  koučerė Jurga

Kas yra koučingas? 

Dažnai koučeriais yra vadinami arba save jais vadina asmenys, kurie su tikruoju koučingu turi mažai ką bendro. Mentorystė, mokymai, lyderiavimas, vadovavimas, ugdymas, motyvavimas, konsultacija, psichoterapija – visa tai nėra koučingas, tačiau gali būti su juo susiję.

Stipriai nesigilinant į koučingo sąvoką, galima sakyti, kad koučingas yra pagalba žmogui pačiam siekti to, ko nori būtent JI(S).

Koučerio pagrindinis darbas yra atpažinti vidinius kliento trukdžius bei baimes ir užduoti tinkamus klausimus tinkamu laiku.

Tai padeda pažvelgti į situaciją kitu kampu, išlaisvinti viduje tūnančias galias bei pasiruošti tolimesniems veiksmams.


Kaip susižavėjau koučingu?

Nuo paauglystės mėgau veltis į diskusijas įvairiais klausimais. Tokiu būdu ieškojau gyvenimiškų tiesų. Tačiau pastebėjau, kad dažnai oponentai negirdi vienas kito. Taip atsimušavau į aklavietę, nes diskusija virsdavo ne tiesų paieškomis, o papraščiausiu asmenišku ginču.

Viskas pasikeitė, kai pradėjau skaityti knygą apie Sokratą, kuris taip pat mėgdavo dalyvauti diskusijose, tik jis ne teigdavo, o klausdavo. Klausimai priversdavo oponentą susimąstyti ir iš tiesų pažvelgti į pačią reikalo esmę. Nuo tada susižavėjau klausimu, kaip įrankiu.

Vėliau, dažnai klausdavau savęs: ko aš noriu, ar man to reikia ir pan.? Todėl mano gyvenimas skyrėsi nuo mano draugų gyvenimų. Aš dažnai žinodavau, kodėl darau taip, o ne kitaip. Ir kodėl nedarau taip, kaip yra priimta visuomenės. 

Mano artimos draugės į mane dažnai kreipdavosi patarimų, su jomis diskutuodavom, analizuodavom stuacijas, tačiau jų padėtis nuo to nesikeisdavo, problemos išlikdavo. Aš ilgai mąsčiau, kodėl mano „pagalba“ joms neveikia ir supratau, kad diskusijos neskatina jų imtis veiksmų. Taip grįžau prie klausimo temos, kaip pagalbos kitiems būdo. O padėti kitiems man patinka.  Aš noriu padėti sau ir kitiems būti laimingais.

Koučingas, mano nuomone, yra vienas iš pačių efektyviausių pagalbos žmogui būdų. Jis veikia greitai, padeda pasitikėti savimi ir, svarbiausia, įgalina klientą su savo problemomis tvarkytis pačiam.
Tai yra geriausia, ką galima duoti kitam žmogui – pagalbą priimti sprendimus, siekti tikslų, atsiskleisti pačiam.
Nuostabu yra ir tai, kad koučingą gali taikyti kiekvienas sau. Taip susižavėjau koučingu.

Kodėl moterys?
Man labiausiai patinka dirbti su moterimis, nes jos yra nuostabios būtybės (vyrai irgi yra nuostabūs, bet čia tikriausiai veikia moteriškas solidarumas), aš jas pažįstu geriau, pati esu moteris ir jas labai palaikau, žaviuosi jų vidine stiprybe, subtilumu bei neapsakoma meilės galia.

Deja, didelė dalis moterų net nežino ir nepastebi, kokios nuostabios jos yra. Didelė dalis moterų, dėl įvairių priežasčių, turi mažą savivertę ir trukdo pačios sau. Koučingas man labai padėjo ir aš noriu padėti joms.

Ilgą laiką galvojau, kad koučingas moterims nesiskiria nuo koučingo vyrams. Dabar supratau, kad koučingo metodai yra universalūs ir tinka abiems lytims. Tačiau gjuos šiek tiek pakeitus bei pritaikius būtent pagal moterų psichologiją, rezultatai būna dar geresni ir nustebina ne tik klientes, bet  ir mane pačią.

 

Ką man davė koučingas?

Pirmiausia aš pati pradėjau dirbti su savimi savarankiškai. Dabar jau ilgą laiką turiu savo koučerę. Manau, kad saviugda užsiimsiu iki gyvenimo pabaigos, nes ji man davė labai daug ir tai padeda palaikyti nuolatinę pilnavertišką būseną.

Saviugdos bei koučingo dėka tapau ramesnė, geriau suprantu save ir kitus, galiu lengviau susišnekėti su bet kokiu žmogumi. Lengviau sprendžiu problemas, labiau pastikiu savimi, turiu daugiau optimizmo ir randu geresnes išeitis bet kokiose situacijose.

Mano santykiai su visais šeimos nariais tapo gerokai geresni, aš pati pradėjau mėgautis gyvenimu, pasiekiu daug daugiau tikslų. Esu laimingesnė, emociškai tvirtesnė, moku sau geriau padėti, kai sunku. Išmokau nepriimti kitų elgesio asmeniškai.

Pradėjau labiau rūpintis savimi ir kokybiškiau rūpintis kitais. Mano standartai bei savigarba gerokai padidėjo, kaip padidėjo ir širdies švelnumas. 

Vis sąmoningiau savo laimę kuriu pati.


Jurga Juodkazytė

Moterų saviugdos trenerė

ICC sertifikuota koučerė

APIE MUS

Loreta ir Jurga

Loreta Živoltė – moterų saviugdos trenerė, renginių organizatorė, projekto „Koučingas moterims“ bendraautorė, šiuo metu gilinanti žinias estetikos ir grožio poveikio mūsų gyvenimo kokybei srityje. Loreta rūpinasi renginių kokybę, pateikimu bei patogumu. Loreta rūpinasi, kad aplinka kuo labiau prisidėtų prie žinių įsisavinimo, įsiminimo bei išlikimo atmintyje ilgam.

Jurga Juodkazytė – sertifikuota ICC koučerė, šiuo metu studijuojanti Yale universiteto The Sience Of Well Being bei Tony Robbins-Madanes Training RMT Center online koučingo kursą. Jurga rūpinasi, kad renginių metu pateiktos žinios būtų įtvirtintos praktikoje, kad klienčių mąstyme įvyktų lūžis ir pokytis būtų ilgalaikis.

Daugiau apie mus galite sužinoti pažiūrėję video „Faktai apie mus, kurių tikriausiai nežinojote“, Facebook saviugdos grupėje moterims „Augančios moterys“.

[/vc_rowe

Nori profesionalaus užsiėmimo?