Koučingas moterims | Penkios tobulėjimo pakopos, Koučingas moterims
Žinodama, kaip vyksta tobulėjimo procesas, galėsi geriau jį pritaikyti savo gyvenime. Paskaityk!
Tobulėjimas, tobulejimas, tobula, tobulumas, kaip tobulėti, savęs tobulinimas
632
post-template-default,single,single-post,postid-632,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Kaip vyksta tobulėjimo procesas?

Kaip vyksta tobulėjimo procesas?

Kas yra tikrasis tobulumas?

Būti tobulomis norime visos. Tik ne visos esame pasiruošusios padaryti viską, ką galime, kad tokiomis taptume. O ir tapti tapti tokia šansų praktiškai nėra, nes čia suveikia didžiausias šio pasaulio paradoksas:

Tobula yra tai, kas nėra tobula.

Tobulėjimas yra kelias be pabaigos. Ir jo kiekviename žingsnyje mes jau esame tobulos net ir būdamos netobulos. Sunku susigaudyti? Viskas labai paprasta. Pažvelkime į gamtą. Juk kiekviena gėlė, kiekvienas medis, debesis ar paukštis yra tobulas. Nors visi jie skirtingi. Vieni – gražūs ir puošnūs, kiti – kreivi. Vieni – silpni, kiti – stiprūs. Ir visi – tobuli. Pažiūrėkite į rožių žiedlapius. Jie visi yra skirtingi, jie nėra lygūs ir tame slypi grožis. Plastikinė rožė vienodais žiedlapiais nors ir atrodo tobula, tokia nėra, nes ji – netikra ir tuščia.

Taigi, pirmiausia pripažinkime savo netobulą tobulumą arba tobulą netobulumą, pasidžiaukime ir toliau keliaukime tobulėjimo keliu, nes, kad ir kokios tobulos bebūtumėm, visada galime tapti dar tobulesnėmis. Tobulėjimas yra begalinis procesas, kurį galima suskirstyti į penkias besikartojančias pakopas.

Tobulėjimo pakopos

I pakopa: TEORIJA.

Knygų skaitymas, paskaitų lankymas, patarimai, pamokymai, video žiūrėjimas, audio klausymas – visa tai mums padeda augti kaip asmenybėms. Tai po turputį keičia mūsų mąstymą, padeda plėsti akiratį.

Tačiau tikrasis augimas ir tobulėjimas prasideda tada, kai imamės veiksmų.

II pakopa: PRAKTIKA.

Kai pradedame daryti tai, ką perskaitėme. Kai naudingus patarimus pritaikome sau ir pradedame ugdyti naujus įpročius. Kai naujas žinias perleidžiame per save ir įtvirtiname praktikoje. Tada realiai išgyvename savo augimą ir galime gauti apčiuopiamus rezultatus.

III pakopa: KLAIDOS, IŠŠŪKIAI, SUNKUMAI IR PROBLEMOS.

Kai pradedame veikti,  neišvengiamai pradedame ir daryti klaidas. Juk neklysta tik tas, kuris nieko nedaro. Klaidos yra vienas iš daugiausiai naudos duodančių dalykų, nes kiekvienoje klaidoje slypi pamoka. Kiekviename sunkume ir iššūkyje slypi naujos galimybės. Kiekvienoje problemoje slypi sprendimas bei naujas atradimas. Tai yra dovanos, kurias mums dovanoja gyvenimas.

Įsivaizduokite, jeigu iš jūsų gyvenimo būtų atimti visi sunkumai, su kuriais esate praeityje susidūrusios. Koks tada būtų buvęs jūsų gyvenimas, ir kokios jūs būtumėte dabar? Ar būtumėte savimi? Ko būtumėte išmokusios?

Kai žmogui sekasi, paprastai jis išmoksta kur kas mažiau nei tada, kai jam nesiseka. Tai nereiškia, kad turi visada nesisekti. Tai reiškia, kad nesekmės yra tvirtas sekmės pagrindas, t.y. jų pagalba mes kuriamės sėkmę, kuri priklauso nuo mūsų pačių ir nėra atsitiktinė. Tai yra laisvės išraiška.

Jei norite, kad jums visada sektųsi, išmokite tinkamai išnaudoti nesekmes bei mokytis iš klaidų. Svarbu ne tai, ar mes susiduriame su problemomis, o tai, kaip mes elgiamės su jomis susidūrusios.

IV pakopa: KLAUSIMAI.

Viską, ką išmokome iš teorijos, veiksmų, klaidų ir sunkumų, galime panaudoti augimo šuoliui susikurti. Augimo šuolis sukuriamas užduodant sau tinkamus klausimus.

Štai keletas tokių klausimų pavyzdžių:

 • Kaip aš galiu pasinaudoti tuo, ką turiu?
 • Kaip aš galiu dirbti mažiau ir uždirbti daugiau?
 • Ko aš iš to galiu pasimokyti?
 • Kokios naujos galimybės man kasdien atsiveria?
 • Ką mažiausiai galiu padaryti, kad gaučiau daugiausiai naudos?
 • Ką naujo galiu pradėti daryti jau dabar?
 • Kaip aš galiu pakeisti/pagerinti savo gyvenimą jau nuo šiandien?

 

Atminkite, šie klausimai yra skirti paskatinti save tobulėti. Jie jokiais būdais nėra skirti pasinaudoti kitais žmonėmis, juos išnaudoti ar apgauti. Kitų sąskaita mes negalime tobulėti. Jei kažką apgauname, mes parazituojame, o ne tobulėjame.

Tad klausdamos, pvz.: kaip aš galiu pasinaudoti tuo, ką turiu?, pagalvokite, kokie resursai (laikas, priemonės, įrankiai, pažintys, galimybės) jums yra pasiekiami ir, kaip jais galite pasinaudoti įgyvendindamos savo tikslus arba tiesiog siekdamos laimės.

V pakopa: VISKAS IŠ PRADŽIŲ (GRĮŽTAME Į PIRMĄ PAKOPĄ NAUJAME LYGYJE)

Kai susikuriame augimo šuolį, atsiduriame tarsi laipteliu aukščiau negu buvome. Tuomet atsiveria nauja zona ir mums vėl prireikia teorinių žinių, kurias galėtumėme pritaikyti praktikoje, mokytis iš klaidų bei problemų ir kelti sau klausimus. Labai svarbu, kad pentoji pakopa įvyktų ir mes judėtume į priekį, leisdamos ciklui toliau suktis.

Taip sukamės tobulėjimo spirale iki begalybės. Procesas čia yra tiek pat svarbus, kiek ir rezultatas.

Keletas pagalbinių įžvalgų:

 • Kas kartą, kai sužinote kažką naujo iš teorijos (knygų, paskaitų ir pan.) išsirinkite bent vieną lengviausią dalyką, kurį iš karto galite pradėti taikyti savo gyvenime. Ir pradėkite jį taikyti!
 • Tobulėti galime tik laikantis ekologiškumo principo t.y. ilguoju laikotarpiu, tai turi būti naudinga ir jums, ir kitiems.
 • Lyginkimės tik su savimi. Lyginimasis su kitomis ar kitais yra negalimas, nes mes niekada nežinosime visos kito žmogaus situacijos ir negalėsime nuspęsti, ar tas lyginimasis yra adekvatus. Kiekvienas žmogus turi savitą unikalų kelią, todėl jų lyginimas tarpusavyje neturi jokios prasmės. Sveikintina yra mokytis iš kitų žmonių klaidų, priimti patarimus, semtis įkvėpimo, padėkoti ir eiti savo keliu.
 • Džiaukimės savo klaidomis, nes jos rodo, kad judame į priekį. Tačiau, jeigu tą pačią klaidą kartojame nuolatos, tai gali būti rodiklis, kad kaip tik stovime vietoje ir iš jos nepasimokome. 
 • Prisiminkime mėgautis ne tik rezultatais, bet ir pačiu procesu.
No Comments

Post A Comment